Technologie / produkty

Jaké podmínky musí splňovat vchodové protipožární dveře?

Vybíráte nové vstupní dveře do bytu v panelovém nebo činžovním domě? Pak máte s nejvyšší pravděpodobností povinnost, aby byly protipožární. Chcete vědět víc? Čtěte dál.

HT Dveře , 28. 6. 2019

Zákon mluví jasně 

V panelových a činžovních domech je byt považován za požární úsek. Vstupní dveře chrání nejen vás a vaši rodinu, ale také zajišťují únikovou cestu ostatním obyvatelům domu. Naprostá většina domů je kolaudována s protipožárními dveřmi. Ověřte si proto, jestli je to i váš případ a neodkládejte jejich pořízení. 

Foto: eArch

Důvěřujte, ale prověřujte 

Mnoho prodejců a dodavatelů vám může tvrdit, že kupujete ty nejlepší dveře pod sluncem, buďte ale obezřetní. Základním údajem, který vás bude zajímat, je tzv. požární odolnost. Je to doba, po kterou dokáží dveře odolávat plamenům, kouři i vysoké teplotě. Udává se v minutách a do bytových domů bohatě postačí třída 30 (tedy 30 minut). Dalším parametrem je místo, kde se měří teplota na odvrácené straně od požáru. Třída EW měří teplo vycházející ze dveří, EI ukazuje povrchovou teplotu dveří.  

Protipožární dveře poznáte na první pohled podle štítku 

Protipožární dveře by měly mít své speciální označení. Každý výrobce umísťuje štítek jinam, nemělo by ale být příliš složité jej najít. Udává nejen požární třídu (EI a EW v minutách), na konci najdete i základní konstrukční rozlišení: 

DP1 – konstrukce z nehořlavé hmoty, např. ocel, 

DP2 – požární uzávěr z nehořlavých hmot (dřevo nebo ocel), 

DP3 – dřevěný požární uzávěr. 

Pokud na konci najdete znaménko ⊕, znamená to použití protipožární zpěňující pásky, kterou jsou dveře opatřeny po jejich obvodu. 

Foto: eArch

Jedny dveře vám nabídnou mnohem víc než ochranu proti požáru 

Když už jste se rozhodli pořídit si protipožární dveře, chtějte z nich vytěžit maximum. Kvalitní dveře vám vydrží mnoho let, investujte tedy raději vyšší cenu a vyberte opravdu kvalitní. Sázkou na jistotu jsou bezpečnostní dveře Magnum od firmy HT dveře. Hodí se do panelových i cihlových domů, jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a navíc skvěle vypadají. Na výběr je hned několik odstínů dřeva, klasická bílá i moderní antracit. Mají certifikovanou bezpečnostní třídu 3, takže vás ochrání před zloději, protipožární třídu EI 30 a potěší vás i svou protihlukovou izolací.

Foto: eArch

Foto: eArch

  • autor: HT Dveře *
  • publikováno: * 28. 6. 2019
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři