Technologie / IT

Vizualizační nástroj Twinmotion pro Windows i macOS až do podzimu zdarma

Prezentace architektury v reálných podmínkách a prostředí nebyla nikdy jednodušší. Práce s kontextem skutečného prostředí, snadná modifikovatelnost terénu, variabilní nastavení světelných podmínek či možnost animované stafáže – to vše nabízí vizualizační nástroj Twinmotion, který v polovině května 2019 zakoupila společnost EpicGames, která programovou licenci do listopadu tohoto roku nabízí zcela zdarma.

Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR , 24. 5. 2019

Vývoj na poli 3D modelování a počítačové grafiky jde neustále kupředu. Důkazem toho je například vizualizační nástroj Twinmotion, díky němuž mohou profesionální architekti, urbanisté či interiérový designéři prezentovat své návrhy v reálném prostředí, a to bez ohledu na náročnost modelu či své počítačové dovednosti. Twinmotion sází na jednoduché a intuitivní uživatelského rozhraní, které se jeho uživatelům snaží práci maximálně zjednodušit.  

Jaké výhody nabízí Twinmotion architektům? 

Zmíněné uživatelsky „přátelské“ prostředí, však zdaleka není jedinou výhodou Twinmotionu. Program mimo jiné vyniká svou kompatibilností – a to jak ve vztahu k operačním systémům Windows i MacOS, tak vzhledem k používaným modelářským programům. Vedle programů ARCHICAD a Autodesk Revit, s nimiž je Twinmotion přímo propojen, je tak do něj možno importovat model i z programů, jako jsou Allplan, Sketch Up, Rhinoceros či Cinema 4D. Twinmotion si poradí s jakýmkoliv modelem bez ohledu na jeho složitost a fázi rozpracovanosti. 

Jak již bylo řečeno, Twinmotion umožňuje vytvořit jeho uživatelům realistickou prezentaci daného projektu. Díky informacím o zeměpisných souřadnicích, nadmořské výšce i orientaci ke světovým stranám program dokáže model situovat do konkrétního reálného prostředí OpenStreetMap. Následná úprava prostředí a scény je velice jednoduchá - pomocí posuvníku lze rychle měnit tvarování pozemku, počasí, světelné podmínky nebo například vegetaci, která se přizpůsobuje nastavitelnému ročnímu období. Ještě živějšího dojmu lze dosáhnout přidáním animovaných figur či automobilů.  

Vedle množství úprav a postprodukce okolí disponuje Twinmotion také širokou škálou materiálů, které svým zobrazením realisticky reagují na nastavené světelné podmínky scény.  

Na rozdíl od řady jiných vizualizačních programů, Twinmotion nabízí rychlý export kvalitní prezentace, a to jak ve formátu klasických obrázků, tak také panoramat, kvalitních videí, ale i tzv. 360° videí. Kromě zmíněných výstupů je Twinmotion možno také propojit s 3D brýlemi a navštívit vymodelované prostředí téměř „naživo“. 

Twinmotion je zdarma 

Co ale dělá Twinmotion ještě atraktivnějším je možnost získání jeho licence zcela zdarma. Společnost Epic Games – nynější majitel programu a výrobce rendrovacího enginu Unreal Engine, na němž Twinmotion od počátku stojí, totiž před několika dny Twinmotion odkoupila od jeho původního vlastníka – společnosti Abvent – a rozhodla se programovou licenci nabízet až do listopadu 2019 zdarma. Současní uživatelé Twinmotionu, kteří si licenci zakoupili dříve od společnosti Abvent si však nemusí zoufat, neboť jim Epic Games zdarma poskytne výkonnější upgrade verzi.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři