Barevný karlínský byt s vysokými stropy

Pátek, 13. Říjen 2017 - 0:50
| Napsal:

Umírněné a neutrální pozadí s překvapivým barevným akcentem bylo hlavním požadavkem na návrh interiéru jednoho z karlínských bytů. Studio Mooza architecture má tak na svém kontě další zajímavou realizaci.

Byt v Karlíně, Mooza architecture, Foto: © Václav Kahoun
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Klára Císařovská, Petra Kocourková
Ateliér Mooza architecture
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha - Karlín
Datum projektu 2016
Datum realizace 2016
Užitná plocha 154.00m2
Poznámka

Foto: © Václav Kahoun          

Spolupráce investorů s architektkami Klárou Císařovou a Petrou Kocourkovou začala u nezávazné konzultace dispozičního řešení. To stávající vycházelo z potřeb a fungování měšťanské rodiny v 19. století. Radikální změna tak byla nevyhnutelná. Obytný prostor se přiblížil do středu bytu, což umožnilo jeho zvětšení. Díky vysokým stropům s původní štukovou výzdobou vznikl velkorysý a světlý prostor pro celou rodinu. Ložnice a dětský pokoj byly odsunuty do krajních místností, do klidové zóny.

Materiálové a barevné řešení je jemné, laděné do nevýrazných světlých odstínů. Jeho dominantou jsou sytě barevné a výrazné prvky, které interiér plně ovládají a poutají na sebe veškerou pozornost. Svou roli zde hraje i geometrický vzor na čelní obývací stěně. Obdobná geometrie vzoru se objevuje na svítidle nad jídelním stolem a v ložnici. Malou barevnou revoluci vzoru si architektky dovolili pouze za kuchyňskou linkou. Nad ní díky nevídané světlé výšce vznikl další užitkový prostor.

Chodba s kuchyní je propojena malým okénkem s historickým vzorem původního leptaného skla objevujícího se na oknech společného domovního schodiště. Ložnice je co nejjednodušeji zařízená, vše je laděno do čistě bílé barvy. Dominantní je pouze parketová podlaha.