Hasiči v novém

Pátek, 27. Leden 2017 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Salon dřevostaveb

Hasičská zbrojnice v Palkovicích je jednou z nejdůležitějších staveb v obci. Nyní má díky studiu Kamil Mrva Architects sjednocený původní objekt a dokonce dřevěnou nástavbu, která celý ráz objektu i vesnice oživí.

Nástavba hasičské zbrojnice v Palkovicích, Kamil Mrva architects, foto ©Studio TOAST
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Kamil Mrva
Ateliér Kamil Mrva Architects
Spolupracovníci Lenka Burešová, Jaroslav Holub, Jan Stuchlík
Generální dodavatel Turčina s.r.o.
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Palkovice
Datum realizace 2016
Zastavěná plocha 115.00m2
Materiál

Hasičská zbrojnice v Palkovicích se nachází podél pravého břehu řeky Olešná v blízkosti kostela a objektu kina. Je jednou z nejdůležitějších a nejhodnotnějších staveb v centrální části obce. Objekt slouží místnímu spolku dobrovolných hasičů s velkou historickou tradicí pokračující dodnes.Navrhli jsme rekonstrukci původní budovy a nástavbu nad stávajícími garážemi. Objekty jsme “spojili” skleněným můstkem.

Původní objekt jsme sjednotili novou omítkou, novou krytinou a výměnou dřevěných oken. Interiér byl upraven pro klubovny spolku. V přízemí byl ponechán nájemní byt. Nová část budovy je konstrukčně řešena jako dřevostavba z masivních panelů, v exteriéru s dřevěnou provětranou fasádou z modřínových desek. Nachází se zde univerzální zasedací místnost, sociální zázemí a boční vstup do objektu.Hasičárna je první realizací našeho studia ve spolupráci s obci v uplynulém období. V současné době máme zpracované např. studie centra obce, fasády kostela na Myslíku či nový most v blízkosti hasičárny.

Článek vznikl za podpory nesoutěžní přehlídky Salon dřevostaveb.