Krumlovská pohádka

Středa, 7. Prosinec 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Prvorepublikovou vilu s velkou zahradou uprostřed města si i starší obyvatelé Českého Krumlova pamatují ve stejné podobě, jakou má po poslední rekonstrukci – zvenku se tedy prakticky nic nezměnilo. ECHOROST ARCHITEKTI si řekli, že to, co potřebuje proměnu, je její interiér. Bílá barva stěn i nábytku sjednocuje prostor, který je v patře otevřen a propojen s podkrovím.

ECHOROST ARCHITEKTI, Rodinný dům v Českém Krumlově – foto © Šimon Jiráček
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Jiří Pavlíček, Jaroslav Hulín, Martin Kaftan
Ateliér ECHOROST ARCHITEKTI
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Český Krumlov
PSČ 381 01
Datum projektu 2012
Datum realizace 2015
Užitná plocha 247.00m2
Zastavěná plocha 111.00m2
Plocha pozemku 639.00m2
Poznámka

Foto © Šimon Jiráček

Vila ze 30. let minulého století byla takřka v původním stavu – objekt je z větší části podsklepený, s nezateplenou a nevyužívanou půdou. Dům byl původně rozdělen na dva byty, stav technického vybavení domu odpovídá době vzniku s enormními energetickými nároky na vytápění. Objekt se nachází v památkové zóně města Český Krumlov.

V našem návrhu zůstává exteriér domu zachován. Dobré není třeba měnit. Myšlenka „rekonstrukce“ se soustředí na interiér. Ložnice jsou navrženy do podlaží na úrovni terénu s minimálním zásahem do současné dispozice. Druhé nadzemní podlaží je otevřeno napříč domem a propojeno s podkrovím. Mansardová střecha bude po zateplení izolovat všechny důležité obytné prostory.