design / Interiérový design

Skryté zárubně a dveře Dorsis – co je důležité pro stavebníky?

Dveře a skryté zárubně dorsis představují špičku na trhu ve svém segmentu. Foto: DORSIS s.r.o.

Moderní architektura klade důraz na estetickou čistotu a celkové zjednodušení interiérových prostor. Nejvýraznější designový trend dneška – minimalismus – přímo svádí k novému pojetí interiérů. Výsledkem je stále častější instalace dveří se skrytými zárubněmi, které dotahují koncept estetické čistoty k dokonalosti. Dveře a skryté zárubně Dorsis pak díky designové vyspělosti a technické kvalitě představují špičku svého segmentu.

DORSIS s.r.o. , 16. 5. 2024 / Advertorial

Základní myšlenkou využití skrytých zárubní je ukrýt konstrukci zárubní, magnetický zámek i závěsné panty tak, aby dveře mohly zcela lícovat se zdí a viditelná byla pouze tenká mezera mezi zdí a samotnými dveřmi.

Foto: Při použití dveří se skrytou zárubní je viditelná pouze tenká mezera mezi zdí a samotnými dveřmi.

„Dveře a zárubně Fortius 52 jsme vyvinuli s cílem nabídnout architektům a investorům moderní řešení zárubní a dveří v nadstandardní kvalitě“, říká Jan Krejčí, jednatel společnosti Dorsis. „Soustředili jsme se na nalezení ideální konstrukce a použití takových materiálů, které zajistí výjimečnou pevnost zárubně i dveří. Výsledkem je celkový koncept zárubeň-dveře, nikoliv pouhé dva oddělené produkty.“

Co je důležité pro architekty a stavebníky?

O skrytých zárubních je třeba přemýšlet s předstihem, již při přípravě rekonstrukce nebo stavby. Jedná se o sofistikovaný produkt, který vyžaduje profesionální přípravu dveřního otvoru a precizní instalaci.

Samotný rám zárubně se instaluje pod omítku v průběhu finálních stavebních prací. Rám se dodává již smontovaný, připravený pro okamžitou montáž. Je také vybaven ochrannými plastovými kryty, aby při montáži a omítání nedošlo k poškození nebo poškrábání. Teprve po dokončení všech stavebních prací se snímají ochranné kryty a instaluje dveřní křídlo.

„Kvalitu našich dveří ocení zákazník až po instalaci a během používání. Chceme proto nejen vyrobit perfektní produkt, ale vytvořit pro stavebníky takové podmínky, aby i samotná instalace zaručila dlouhodobé a bezproblémové fungování,“ dodává Jan Krejčí ze společnosti Dorsis.

Foto: O skrytých zárubních je potřeba přemýšlet dopředu. Produkt totiž vyžaduje přípravu dveřního otvoru a precizní instalaci.

Dokonalé v detailu...

 • Fortius 52 představuje optimalizovaný systém zárubeň-dveře, který umožňuje zvolit ideální řešení do každého projektu.
 • Unikátní pevná konstrukce skryté zárubně z hliníkové slitiny T6060 se speciálně řízeným zpracováním a optimální úrovní mechanických vlastností T66
 • Tloušťka dveří 52 mm ve spojení s robustní konstrukcí zajišťuje dlouhodobou pevnost dveřního křídla. Tloušťka povrchových MDF desek je 6mm místo obvyklých 3 mm.
 • Díky tloušťce dveří 52 mm je možná aplikace volitelných prvků – skrytých samozavíračů, padacích prahů, dveřních zarážek, elektrického otevírání, atd.
 • Průchodová výška může být až 3500 mm, tedy až ke stropu většiny interiérů, s nadpražím či bez něj, s nadsvětlíkem nebo šikminou.
 • Univerzální otevírání dveří dovnitř / ven
 • Variabilita povrchů dveří – od přírodní dýhy po CPL desky připravené k přemalování či dekorování.
 • Snazší a rychlejší montáž – celá konstrukce je dodávána smontovaná a vybavená ochrannými prvky pro snadnou instalaci
Foto: Společnost Dorsis nabízí mnoho povrchů dveří - od přírodní dýhy po CPL desky připravené k přemalování nebo dekorování.

...výjimečné jako celek

Technické řešení je jistě zajímavé, pravdou ale je, že zákazník se více soustředí na vzhled dveřního křídla. Klíčem k úspěchu je variabilita povrchů, která je v případě konceptu Dorsis téměř nekonečná – od přírodní dýhy přes CPL desky ve škále odstínů RAL a NCS, po varianty se stěrkou, tapetou či obklady. Při výrobě dveří s povrchem z přírodní dýhy je možná spolupráce s výrobci nábytku – použitím stejné dýhy na dveřním křídle a nábytku lze dosáhnout estetického souladu a podpořit minimalistický charakter interiéru.

Důležitá ale není jen estetika – dveře a skryté zárubně Dorsis nabízejí i přidanou hodnotu – lze je instalovat i ve speciálních variantách: bezpečnostní Safety s certifikací RC2, akustické Fortius Akustik se schopností akustického útlumu Rw až 37dB či protipožární Fortius EI30 s certifikovanou protipožární odolností EI/EW 30.

„Snažíme se vyjít vstříc nejen požadavkům na moderní interiéry, ale i očekáváním stavebníků. Víme, že za námi zůstává nejen kvalitní produkt, ale i precizní instalace, což je pro zákazníka klíčové,“ dodává Jan Krejčí.

 • autor: DORSIS s.r.o. *
 • publikováno: * 16. 5. 2024
 • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři