Novinky a názory / historie a teorie

Křest knih Hermana Hertzbergera a Jane Jacobs

Pozvánka na křest knih.

EARCH.CZ , 27. 11. 2012

Dovolujeme si vás pozvat na slavnostní křest knih

Herman Hertzberger – Přednášky pro studenty architekturyaJane Jacobs – Ekonomie měst

který se uskuteční ve středu 28. listopadu 2012 od 19 hodinv prostorách Galerie Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1.

Úvodní slovo pronese doc. Ing. arch. Jan Jehlík.

Pořádá nakladatelství MOX NOXwww.moxnox.cz

Další informace o knihách:

Herman Hertzberger – Přednášky pro studenty architekturyPřednášky pro studenty architektury jsou bohatě ilustrovanou publikací představující dílo, myšlenky a způsob práce jednoho z nejvýznamnějších světových architektů, Holanďana Hermana Hertzbergera, který byl r. 2012 oceněn prestižní zlatou medailí Britského královského institutu architektů RIBA. Jeho kniha přednášek bývá považována za jakousi učebnici pro studenty architektury a v řadě zemí se stala jedním ze základních pramenů inspirace pro každého, kdo se o tento obor zajímá.

Tato kniha vychází s podporou Nadace české architektury, Velvyslanectví Nizozemského království a Nizozemského fondu pro literaturu.

autor: Herman Hertzbergerpřeložila: Šárka Rubkovágrafická úprava: The Rodina (Tereza Rullerová a Vít Musil)nakladatelství MOX NOX, www.moxnox.czISBN 978-80-905064-0-4

Jane Jacobs – Ekonomie městProč některá města bohatnou, zatímco jiná chudnou, a jak jejich růst či úpadek ovlivňuje celou ekonomiku? Právě těmito otázkami se zabývá jedna z nejdůležitějších knih americko-kanadské autorky, uznávané především za své teorie v oblasti rozvoje měst a komunit. V Ekonomii měst přichází Jane Jacobs s myšlenkou, že jsou to právě města, co nejvíce hýbe ekonomickým rozvojem. Dřívější téma měst a jejich rozvoje nyní autorka analyzuje spíše z pohledu ekonomických procesů, které ve městech probíhají a zároveň tak upozorňuje na důležitou a přitom opomíjenou provázanost urbánního a ekonomického vývoje.

autor: Jane Jacobspřeložila: Sylva Ficovágrafická úprava: The Rodina (Tereza Rullerová a Vít Musil)nakladatelství MOX NOX, www.moxnox.czISBN 978-80-905064-1-1

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři