Novinky a názory / zprávy

Na piazzettě Národního divadla vznikne unikátní třicetisedmimetrová instalace ze dřeva

Piazzetta Národního divadla bude hostit kurátorskou výstavu dřevěné architektury. Unikátní instalace bude k vidění od 19. dubna do 17. května Foto: Salon dřevostaveb

Od 19. dubna do 17. května proběhne na piazzettě Národního divadla kurátorská výstava dřevěné architektury, která se koná v rámci Salonu dřevostaveb, festivalu a výběrové přehlídky současné dřevěné architektury v Čechách a na Slovensku.

Salon dřevostaveb , 19. 4. 2023

Součástí výstavy je také volně přístupná akce s osvětovým záměrem Den dřevěné architektury, která se uskuteční 20. dubna v budově Nové scény Národního divadla při náměstí V. Havla od 13 hod. Vedle veřejných prezentací vybraných architektonických ateliérů a rozhovorů s architekty nabídne přehlídku současných moderních technologií a zajímavých materiálů spojených s dřevostavbami.

Přilehlá venkovní expozice třiceti osmi architektonických počinů v oblasti dřevostaveb v Česku a na Slovensku se zaměří na nejaktuálnější projekty. Přinese rovněž příklady čerstvě dokončených zahraničních realizací velkého měřítka. Výstava je koncipovaná jako atraktivní dřevěná instalace monumentálních rozměrů. Kromě toho, že na ploše 91 m² představí ty nejzajímavější dřevěné stavby, oživí také veřejný prostor a nabídne kolemjdoucím relaxační zážitkovou zónu.

Foto: Výstava představí nejaktuálnější dřevěné stavby z Česka a Slovenska

Autorem návrhu této instalace je architekt Tomáš Bém, který v ní zhmotnil ideu geneze dřeva – divák prochází přes třicet metrů dlouhým koridorem ze přírodního surového řeziva společnosti SECA až k pětimetrovému altánu z dřevěného konstrukčního systému NOVATOP, v němž je možné se posadit a pocítit kouzlo dřevěného interiéru. Projekt, který ovládne a provoní celý prostor náměstí Václava Havla, si předsevzal za cíl vnést téma udržitelné architektury přímo do centra Prahy. Stane se nepřehlédnutelným místem setkávání a inspirace pro odpovědný životní styl.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři