Technologie / produkty

V ateliéru bratislavské výtvarnice se po rekonstrukci potkává umělecké sklo s tvrzeným kamenem TechniStone

Gordana Glass již 20 let působí na scéně designu coby výtvarnice pracující se sklem, z něhož vytváří obrazy, umělecké plastiky, interiérové celky či dílčí dekorativní prvky. Svůj domovský ateliér má v bratislavské čtvrti Lamač. Ten v loňském roce prošel rozsáhlou rekonstrukcí a stal se tak kromě pracovního prostředí také showroomem představujícím uplatnění skla a tvrzeného kamene v interiéru.

Technistone , 28. 1. 2020

Proměna ateliéru o ploše osm set metrů čtverečních vycházela ze základní vize propojení uměleckého skla s tvrzeným kamenem TechniStone®. Vznikla tak kolekce ukazující nevšední kombinace těchto dvou materiálů.

„Vizi společného díla jsem potřebovala zrealizovat na něčem, co je mi blízké, protože teprve ve chvíli, kdy se v navrženém interiéru budou dobře cítit já sama, mohu s touto myšlenkou oslovit i někoho dalšího. Propojení mých děl s kamenem TechniStone® mě zaujalo natolik, že jsem se rozhodla zasvětit kolekci The Spirit of Glass & Beauty in Stone celý svůj ateliér. S týmem profesionálů jsme tu strávili desítky hodin vymýšlením, kreslením a testováním s jediným cílem – ukázat světu nový, odvážný a neotřelý směr interiérového designu. Já sama jsem člověk, který se potřebuje neustále posouvat vpřed, a cítím, že tato kolekce v sobě odráží budoucnost interiérů.“ říká o nově vzniklé spolupráci sama výtvarnice Gordana.

Ateliér Gordana GlassFoto: eArch

Rekonstrukce ateliéru Gordana Glass proběhla doslova od podlahy. Celkový koncept vytvářela spolu s Gordanou architektka Tatiana Kopková. Velkou proměnou prošla například kuchyň, jejíž podlahu nově pokrývá materiál betonového vzhledu Noble Concrete Grey v matném provedení, stejně jako dvířka a pracovní desku kuchyňské sestavy. Zadní obklad zdobí výrazné žilkování bílého dekoru Crystal Calacatta Silva. Snahou autorské dvojice bylo použít tvrzený kámen nad rámec běžných realizací a ukázat, že jeho použití nekončí pouze u kuchyňské pracovní desky, ale jeho uplatnění v interiéru je mnohem širší.

V kuchyňské sestavě najdete také pláty lehaného skla z šedého planibelu, podmalované platinou a bílým zlatem. Tato skla překrývají spotřebiče, a tak mění funkční v umělecké. Celou atmosféru kuchyně doplňuje vsazený skleněný obraz, vytvořený kombinací lister drahých kovů.

Ateliér Gordana GlassFoto: eArch

Proměnou v rámci rekonstrukce prošla rovněž pracovna výtvarnice i další prostory. Největším benefitem tvrzeného kamene je jeho pestrá barevná škála, flexibilita v možnostech opracování a dlouhodobá životnost. Sklo v interiéru září, hraje si se světlem, dokáže prostor opticky zvětšit a dát mu vzdušnost, eleganci i funkčnost. Má totiž vysokou tvarovou i barevnou variabilitu. Sklo je stejně jako kámen odolný materiál, který nejeví známky stárnutí.

Tento článek vznikl za podpory společnosti Technistone.

Společnost Technistone patří k celosvětově uznávaným a úspěšným výrobcům tvrzeného kamene. Svoji pozici získal především díky mnohaletým zkušenostem v oboru. Základem materiálu TechniStone® jsou ve více než 90 % přírodní suroviny v podobě nejrůznějších písků, jemných až hrubých frakcí křemene či žuly. Vývoj nových barev reflektuje aktuální designové trendy, zákaznické preference lokálních odbytišť, ale z velké části je inspirován pestrou a živelnou tváří přírody. Její krása zachycena do vysoce odolných velkoformátových desek přináší harmonii i pocit luxusu. TechniStone® je materiál vyrobený lidmi pro lidi, pro své vlastnosti je vyhledáván profesionály z celého světa a nabízí široké použití v soukromých i komerčních projektech. Nejčastěji se tvrzený kámen TechniStone® využívá pro výrobu kuchyňských pracovních desek, koupelnových desek a obkladů. Dále je výborným materiálem pro dlažbu, schodiště, stoly, bary, recepce a designové dekorativní prvky interiéru.

  • Autoři: Tatiana Kopková, Gordana Glass
  • Země: Slovensko
  • Město: Bratislava
  • Realizace: 2019
  • Užitná plocha: 800.00m2
  • Poznámka: Foto © Andrea Ehrenreich
  • autor: Technistone *
  • publikováno: * 28. 1. 2020
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři