Hotel plný přepychu a tradic

Pátek, 22. Září 2017 - 0:20
| Napsal:

V kanceláři CCD architects navrhli interiéry pro hotel Diaoyutai patřící pod světoznámý řetězec první třídy. Koncept je založen na čínské filozofii a estetice, propojuje její tradice s klasickým západním stylem. Tato kombinace dala vzniknout příjemnému pohodlnému hybridu s čínskými balónky.

Diaoyutai Hotel Hangzhou, CCD, Foto: © CCD
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér CCD/ Cheng Chung Design
Světadíl Asie
Země Čína
Město Hangzhou
Ulice, číslo No.65, Wuxing Road
Datum projektu 2014
Datum realizace 2016
Užitná plocha 34 000.00m2

Jelikož se budova hotelu nachází ve velkém čínském městě Hangzhou, na ničem se nešetřilo. Velkorysost, bohatství a přepych jsou na architektuře a dispozicích velice patrné. Naštěstí tento dojem potlačují návrhy interiérů, které jsou skromnější, decentnější a méně monumentální.

Třípatrová hala

První místo, které host při vstupu spatří je ohromná a velkorysá hala. S trochou nadsázky by se dalo říci, že je „malým“ vnitřním nádvořím. Je centrálním bodem dispozice a hlavní spojnicí hosta s hotelem. Z jedné strany se dostane do restaurace, zprava je umístěná recepce a nalevo lze nalézt odpočívárnu.

K výzdobě haly jsou používány krajinné techniky s orientálními estetickými prvky. Prostor je symbolicky dělen, a tak si návštěvník může okusit různé atmosféry a pocity. První oddíl třípodlažní haly je spíše pro nostalgii ze starých časů a tradic. Druhý, centrální oddíl má ve svém středu abstraktní pojetí čínského pavilonu. Ve třetí části haly je umístěn bar se zahradou.

Hotelová restaurace

V interiéru restaurace došlo ke spojení čínské a západní koncepce designu. Rozlehlý prostor je rozdělen vzdušnými příčkami s kruhovými okny. Fúze soukromí a přehledného prostoru s omezeným výhledem se architektům vyvedla. Mezi dominantní materiály patří světlý kámen a šedé či modré dřevo. Studenou paletu materiálů doplňuje béžová kůže, která vytváří pohodovou atmosféru v celém prostoru. Panoramatické okno interiér provzdušňuje a osvětluje, velice lehce také působí kovové lustry.

Pokoje velké jako byty

Na hosta čeká směsice čínského a západního stylu, v každém ze 162 pokojů tohoto 4 hvězdičkového hotelu je jiná. Jejich uspořádání je založeno na architektuře Jiangnangardens, velká pozornost je věnována šířce místností, jejich propojenosti a zároveň oddělení. Pokoje mají více než 60 m2, v ložnici je prostor pro spaní, pracovní a přijímací prostor, jenž jsou navzájem odděleny. Architekti vsedili především na detaily a vhodnou vyváženost obou kultur.