Nahlédněte do Fora Karlín

Úterý, 9. Únor 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Multifunkční hala Forum Karlín je situována v komplexu kancelářských budov v Karlíně, pražské čtvrti, která se již od 19. století vyvíjela jako industriální část Prahy. Koncept interiéru svojí atmosférou reflektoval atmosféru současného Karlína – místa, kde je industriální minulost stále cítit, zatímco ožívá novým životem současných kancelářských budov, výstavních prostor pro současný design či divadlo, ale také alternativní scény. To vše pod taktovkou Ateliéru 8000.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Martin Krupauer
Ateliér Atelier 8000
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 8 - Karlín
Ulice, číslo Pernerova 168/53
PSČ 186 00
Datum realizace 2014
Poznámka

Foto © Tomáš Dittrich

Industriální minulost celé čtvrti, kontrast starých hrubých továrních hal a moderního designu, dala také tvář samotnému interiéru sálu.

Multifunkční sál nabízí možnost uspořádání velkých koncertů, plesů, banketů či divadelních představení, stejně jako intimnějších akcí, pro které jsou připraveny prostory lobby v jednotlivých patrech.

Sál zabírá 3 podlaží kancelářské budovy, mezi parkingem v suterénu a kancelářskými prostory v nadzemních podlažích objektu. Každé z podlaží má svoje vlastní lobby s odlišnou atmosférou. Vstupní, prostřední podlaží celého prostoru, je tříramenným atypickým schodištěm propojeno s ostatními dvěma úrovněmi. Ze vstupního lobby, ve kterém jsou umístěny šatny a toalety, se schází na úroveň parketu. Suterénní lobby nabízí 2 bary a shromažďovací prostor pro velké akce. Toto lobby je prostorově spojeno s parketem, od kterého je oddělitelné mobilní akustickou příčkou. Schodištěm je ze vstupního prostoru přístupné také nejvyšší podlaží haly s druhou galerií, přístupnou přes VIP lobby, nabízející intimnější, spíše klubovou atmosféru. Odlišným funkčním určením jednotlivých podlaží je přisouzena také rozdílná barevnost, a použití materiálů.

Za podiem jsou v jednotlivých podlažích umístěny obslužné místnosti – šatny, přestavitelné na přednáškové sály, místnosti pro catering, kanceláře.

Industriální hrubost je odražena v materiálech a detailech interiéru – jsou přiznány betonové sloupy nosné konstrukce, pohledový beton hlavního schodiště, obklady stěn jsou ze surové oceli. Tyto, ve svém povrchu i detailu hrubé materiály, jsou kombinovány s jemnými detaily interiéru v barech, precizními detaily atypických dveří či ocelového schodiště, zrcadly v posledním podlaží. Povrch parketu je z přírodního dubu.

Barevné schéma sálu odpovídá potřebám produkce, pro kterou je tmavý prostor nutností. Barevnost se neomezuje na černou barvu, je využita celá škála šedých odstínů, které se směrem k hornímu podlaží zesvětlují. Monochromatická barevná škála je v plochách i v grafice oživena žlutou barvou, která by měla podpořit industriální atmosféru celého prostoru.