GPA 2009: Cena v kategorii Interiér - Atrium D, Fakulta stavební ČVUT v Praze

Pátek, 19. Červen 2009 - 3:47
| Napsal:
Je to téměř na den rok, co byla slavnostně otevřena velkoprostorová učebna, Ateliér D na fakultě stavební ČVUT v Praze. Včera 18.června 2009 tato realizace podle návrhu Vyšehrad ateléru získala cenu v kategorii Interiér v soutěži Grand Prix architektů 2009 - Národní cena za architekturu.

   GRAND PRIX ARCHITEKTŮ 2009   NÁRODNÍ CENA ZA ARCHITEKTURU

    Cena Grand Prix architektů 2009 - Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice
    Cena v kategorii Rodinný dům - Víkendový dům a hřiště
    Cena v kategorii Rodinný dům - RD Zdiměřice
    Cena v kategorii Rekonstrukce - Rekonstrukce Paláce Rytířská 29
    Cena v kategorii Novostavba - Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové
    Cena v kategorii Novostavba - Městský dům v Brně
    Cena v kategorii Interiér - Atrium D, Fakulta stavební ČVUT v Praze
    Cena za celoživotní dílo - Jan Bočan

    VIDEOZÁZNAM z udílení cen Grand Prix Architektů 2009
 

Cílem bylo vytvořit prostor pro novou náplň původního, v posledních letech nevyužívaného západního hospodářského dvora - atria budovy D Fakulty stavební ČVUT v Praze a tím funkčně i výrazově oživit provoz školy stejně jako doplnit chybějící učební prostory. Vestavba obsahuje prostor pro výuku ateliérů oboru architektura a stavitelství (dříve pozemní stavby a architektura), konzultační místnosti, dílnu pro výrobu modelů a odpočinkovou zónu navazující na hlavní aulu.

Dvůr o rozměrech 18x24m byl zastřešen a vytvořila se tak dvojpodlažní. průmyslově působící otevřená hala - "továrna na nápady". Zde lze s využitím mobilních uzamykatelných skříňkových stěn libovolně dělit prostor na několik ateliérů. Zároveň je možné veškerý mobiliář relativně jednoduše přemístit na stranu  nebo do přilehlého skladu a vytvořit jeden veliký sál, určený k výstavám přednáškám, konferencím, státnicím atd. V rozích haly jsou schodiště vedoucí do 2.NP., ve kterém jsou pro konzultace nebo pro práci v menších skupinách zavěšeny čtyři učebny - zelené boxy. 
 

ATRIUM D, FAKULTA STAVEBNÍ ČVUT V PRAZE

MÍSTO Atrium D, Fakulta stavební ČVUT, Praha 6
AUTOŘI Jiří Smolík, Zdeněk Rychtařík, Jiří Mašek, Štěpán Martinovský, Radka Machotková, Michal Tutter, Vojtěch Lstibůrek, Pavel Marek, Martin Šafránek / VYŠEHRAD atelier
INVESTOR České vysoké učení technické v praze
REALIZACE 2009

mapa


Zobrazit místo GRAND PRIX ARCHITEKTŮ 2009 na větší mapě

Klíčová slova: