Architektura / občanské stavby

Měď v architektuře: Regenerace komplexu Rocca Civalieri

V inspirativním venkovském prostředí na úpatí italských monferratských kopců se nachází Rocca Civalieri, bývalé letní útočiště šlechticů Piedmontese z pozdního středověku.

Středisko mědi , 19. 7. 2012

Vila a k ní přidružené stavby byly nyní rekonstruovány, adaptovány a sjednoceny moderní dostavbou, obloženou mědí, plně respektující konstrukci původních budov a vytvářející dohromady kongresové centrum, hotel a lázně.

Nadčasový povrch předoxidované mědi definuje nové přístavby, začínaj ící jako "rustikální" základna původní klasické vily. Horizontálně rozčleněná tmavá měď se pak přelévá do nové lázeňské budovy, která určuje a rozděluje samostatné vnější oblasti na obou stranách. Celková kompozice usiluje o vytvoření "místa s jasně rozpoznatelnými konotacemi - respektováním stávajících architektonických a estetických hodnot."

Jak architektka Stefania Masera vysvětlila: "Požadavky na mnoho různých funkcí komplexu budov, při zachování vlastní reprezentace jako jednolitého celku, vedly k vytvoření nových oběžných tras na dvou úrovních, vedoucích do nové přístavby. Tato přístavba pak definuje nové, otevřené hlavní vstupní nádvoří komplexu. Vytváří také, ve spojení se stávajícími budovami s vestavěnými pokoji a apartmány, důvěrnější nádvoří, charakterizované centrální stavbou pergoly ze světlého dřeva. Měděné přístavby sjednocují rozmanitost budov a jejich územní rozložení, a vytvářejí tak místo s jasně rozpoznatelnými konotacemi."

Změny původní konstrukce byly minimalizovány a zaměřily se na vytvoření flexibilních prostor pro uspokojení měnících se potřeb komplexu. V přízemí jsou, kromě vstupu, recepce a baru, různé společné a společenské místnosti. V prvním patře je konferenční místnost s malým foyer a restaurace s kuchyní a místností pro personál. Hotelové pokoje a apartmány zaujímají druhé patro. 

Klíčová slova:

hotely Itálie měď rekonstrukce

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři