Architektura / veřejný prostor a urbanismus

V. Cena Bohuslava Fuchse: Oceněný projekt | Obnova malých a středních měst

Urbanistický projekt studentek 3. ročníku FA VUT Brno zaměřený na problematiku obnovy malých a středních měst v Dolním Rakousku a jihomoravském kraji.

Kateřina Baťková / Lea Koncerová , 6. 6. 2013

Krems/ Stein an der Donau

Řeka Dunaj protékající Steinem hrála pro město vždy zásadní roli. Po vybudování silnice kolem břehu přišlo město o svůj nejkvalitnější prostor- nábřežní promenádu. Nového vedlejší rameno řeky přivádí do města kvalitu a život.

Kyjov/ Boršov

Vesnice Boršov se nachází ve významné vinařské oblasti. Uprostřed návsi ulicového charakteru byly původně vystavěny vinné sklípky. Časem však musely ustoupit rozšiřující se silnici. Naším cílem bylo navrátit sklepy na jejich původní místo a vytvořit veřejný prostor, který dnes na vesnici chybí. Tradice se snažíme obnovit velmi netradičním způsobem- prostřednictvím automatu na víno, který celý vývoj nastartuje.

Cena Bohuslava Fuchse je studentská soutěž, kterou pořádá Studentská obec Fakulty architektury VUT v Brně (SOFA). Jedná se o cenu za nejlepší studentský ateliérový projekt. Je udílena dvakrát ročně nezávislou porotou, v zimním a letním semestru.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři