Novinky a názory / názory a komentáře

Představujeme porotce České ceny za architekturu - Kees Kaan

Čtvrtým porotcem, který bude rozhodovat o nositeli České ceny za architekturu, je nizozemský architekt Kees Kaan. Kees Kaan je praktikujícícm architektem a rovněž přednáší, má zkušenosti z řady mezinárodních porot a komisí.

EARCH.CZ , 9. 2. 2016

Architekt Kees Kaan vystudoval architekturu na Technické univerzitě v Delftu. V roce 1987 se stal spoluzakladatelem kanceláře Claus en Kaan Architecten, která fungovala do roku 2013. Nyní v Rotterdamu společně se svými partnery Vincentem Panhuysenem a Dikkie Scipio vedou architektonickou kancelář KAAN Architecten. Ateliér se sestává z mezinárodního týmu architektů, krajinářských architektů, urbanistů, inženýrů a grafiků. Mezi významné realizace studia patří např. Nejvyšší soud v Haagu, Nizozemské velvyslanectví v Maputu (Mozambik) či Krematorium Heimolen v Sint-Niklaas či vzdělávací centrum Erasmus v Rotterdamu.

Kees Kaan se věnuje rovněž přednáškové činnosti, jako profesor předsedá projektům oboru architektury na Technické univerzitě v Delftu. Jeho výzkum se zaměřuje velké projekty, které charakterizuje rychlá globální urbanizace. Kees Kaan přednáší i na mezinárodní úrovni a je členem různých porot a komisí v Nizozemí i v zahraničí. Jeho dílu bylo věnováno velké množství knih a výstav.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 9. 2. 2016
  • zdroj: * ČKA

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři