Technologie / produkty

Načerpejte energii ze světla, které ovládáte

Kombinovaná roleta Foto: Zdroj: Velux

Je vědecky dokázáno, že po dlouhé zimě nás jaro a sluníčko dobíjí energií, zlepšuje naši náladu a zvyšuje produktivitu. Jsme naladěni se do něčeho pustit, jsme připraveni na změnu. I proto má tolik lidí na jaře tendenci proměnit svůj domov. „Styling“ vašich oken může být tím správným způsobem, jak uspokojit touhu po něčem novém, a zároveň pomůže vašemu cirkadiánnímu rytmu tím, že vám doma umožní regulovat a ovládnout světlo.

VELUX Česká republika, s.r.o. , 2. 6. 2022 / Advertorial

Jarní horečka je skutečný fenomén: Objevuje se při změně ročních období a souvisí se slunečním svitem. Zvedne vám náladu, dodá vám energii, ale může ve vás i vyvolat určitý neklid. Je také důvodem, proč jste kreativnější a otevřenější změnám. Z jarního slunce můžete profitovat, ale musíte být opatrní: Příliš mnoho světla může nabourat váš cirkadiánní rytmus, tedy vaše tělesné hodiny řídící denní rozvrh bdělosti a spánku. Tím hlavním faktorem, který to ovlivňuje, je především barva a intenzita okolního světla.

S roletami a žaluziemi  pro střešní okna VELUX můžete kdykoli a jakkoli ovládat denní světlo vstupující do vašeho domova, což vám pomůže užít si každou doma strávenou minutu. A co víc, široký výběr barev  rolet a žaluzií VELUX vám dává možnost vybrat si perfektní odstín, který bude ladit s vaším interiérem. Zatemňující a zastiňovací rolety splní každé vaše očekávání.

Ovládejte světlo ve svém domově tak, aby sloužilo vašim potřebám

Přirozené světlo může zlepšit náladu, pomůže vám lépe se soustředit a nabije vás energií, což může být velmi prospěšné, když pracujete z domova, studujete nebo si vychutnáváte ranní šálek kávy. Denní světlo zvyšuje schopnost dětí učit se až o 15 % a pomáhá vám udržet pozornost při práci. Ale odlesky na obrazovkách počítačů nebo prudké světlo během odpolední siesty mohou být naopak rušivé.  Proto vám možnost regulovat světlo kdykoli během dne pomůže vytěžit ze střešních oken maximum.

V závislosti na funkci místnosti můžete někdy potřebovat uklidňující stíny nebo dokonce úplnou tmu, abyste se mohli zúčastnit online schůzky a neoslňovalo vás slunce, nebo abyste si spolu s rodinou  vychutnali sledování filmu. Naštěstí je řešení rychlé a snadné, protože originální rolety a žaluzie VELUX jsou šité na míru pro střešní okna VELUX. To znamená, že vždy perfektně padnou a snadno se instalují – bez vyměřování či úprav můžete rolety a žaluzie za 15 minut instalovat na okna VELUX a v případě potřeby je také poměrně snadno vyměníte. Rolety a žaluzie VELUX procházejí přísnými testy, jsou tisíckrát staženy a vytaženy a vystaveny extrémním povětrnostním podmínkám, proto je garantována jejich dlouhá životnost. Interiérové stínicí doplňky VELUX se obejdou bez visících šňůrek, které by mohly ohrozit bezpečnost dětí. Všechny mají certifikaci OEKO-TEX® a neobsahují žádné škodlivé látky.

Foto: Zatemňující roleta - kolekce pro dobrou noc

Vpusťte sluneční svit dovnitř – anebo jej zcela zablokujte

Přirozené sluneční světlo k životu potřebujeme. Pravidelný koloběh slunečních paprsků, které v průběhu dne z různých úhlů osvětlují místnost, přispívá k harmonii a naší psychické rovnováze. Studie z roku 2022 zveřejněná na stránkách sleepfoundation.org uvádí, že přirozené světlo má vliv i na váš cirkadiánní rytmus: Pokud vás příliš brzy ráno vyruší (a probudí) světlo, budete po ránu ospalejší.  Naopak, budete-li si moci déle poležet ráno ve tmě, večer se budete ukládat ke spánku později. Váš cirkadiánní rytmus souvisí také s vaším metabolismem a duševním zdravím: Sezónní afektivní porucha je typem deprese, která je vyvolána změnami ročního období a nedostatkem slunečního světla, nebo naopak přílišnou světelnou intenzitou. Proto je kontrola nad přirozeným světlem u vás doma tolik prospěšná pro vaši náladu a zdraví.

Jakmile nainstalujete střešní okno, okamžitě poznáte výhody přirozeného světla přicházejícího shora. Samotné „holé“ střešní okno však nedokáže poskytnout takovou škálu výhod jako okno vybavené stínicím doplňkem. Kontrola nad intenzitou vstupujícího denního světla vám umožní přizpůsobit pokoj vašim aktuálním potřebám, ať už zvolíte úplnou tmu pro nerušený spánek nebo tlumené osvětlení pro filmové odpoledne. V některých situacích očekáváte, že rolety odcloní veškeré světlo, aniž byste byli nuceni ke kompromisu co se týče designu. Zatemňující rolety VELUX dokáží zablokovat 99 % veškerého příchozího světla bez ohledu na to, jakou barvu rolety zvolíte. Proto jsou preferovanou volbou pro ložnice a dětské pokoje, kde je pro dobrý spánek potřeba úplná tma.

Foto: Zatemňující roleta odblokuje naprostou většinu světla bez ohledu na barvu

Jiné typy místností, jako jsou obývací pokoje, domácí kanceláře nebo herny, budou lépe sloužit svému účelu s tlumeným osvětlením. Pro ně jsou ideální volbou zastiňovací rolety, které umožňují, aby do místnosti pronikalo tlumené světlo,  a zároveň účinně zabraňují oslnění.

Ovládejte své rolety, i když na ně nedosáhnete

Pusťte světlo dovnitř, když potřebujete extra porci energie, a „vypněte ho“ nebo ztlumte, když chcete relaxovat nebo když vás jarní či letní sluníčko začíná rušit. Vzhledem k tomu, že rolety VELUX jsou k dispozici v manuální i dálkově ovládané verzi, není regulace světla problémem ani u vysoko umístěných střešních oken. Rolety VELUX s vestavěným motorem lze snadno ovládat dálkovým ovladačem, mobilní aplikací nebo dokonce automaticky pomocí senzorů.

Foto: Zatemňující roleta na dálkové ovládání

Osvěžte si podkroví barvou dle vlastního výběru!

Když už mluvíme o získání více energie: Vaši náladu ovlivňují i barvy a styl vašeho interiéru. Modrá a zelená se například doporučují do kanceláře, protože uklidňují a pomáhají soustředit se, stejně jako neutrální odstíny.

Ale váš domov je prostorem pro mnoho činností – trávíte zde čas s rodinou, relaxujete, děláte své oblíbené aktivity a v posledních letech dokonce pracujete. To, jak se cítíte, proto ovlivňuje mnoho oblastí vašeho života. Proto není žádným překvapením, že se lidé snaží vytvořit si prostor odrážející jejich osobní styl, který jim poskytuje dokonalé zázemí. Okna a přirozené světlo jsou zásadní prvky každého interiéru, stejně jako materiály a barvy. Aplikací nového barevného odstínu nebo přidáním nového materiálu s vhodnou barvou se  vaše podkroví může proměnit z pěkného místa v interiér hodný lifestylového časopisu. Proto vám kolekce VELUX Colour by You umožňuje vybírat z tisíců barev, abyste si našli dokonalou roletu, která bude ladit s vaším interiérem. Rolety tak nebudou jen skvělým nástrojem pro ovládání světla, ale i úžasným dekorativním prvkem.

Vytvořte si prostor, ve kterém se budete cítit jako doma, a přizpůsobte barvy, styl a dokonce i světlo svým osobním potřebám!

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři