Technologie / produkty

Nový balkon, zn. funkčně, hravě, vláknocementově

Způsob řešení balkonů, a to především výplní zábradlí, výrazně ovlivňuje celkový vzhled domu. Mnohdy dobrý původní záměr architekta, který navrhl moderní prosklenou či jinou transparentní výplň, vezme za své, neboť majitelé bytů se snaží zajistit si soukromí na svých balkonech pomocí bambusových rohoží, látkových výplní apod. Řešení nabízí společnost Cembrit s řadou vláknocementových desek určených právě pro balkony Cembrit Balcony. Plné balkonové výplně se správně navrženými detaily zajistí dlouhodobé kvalitní řešení podle původního záměru architekta.

Karolína Řeháčková , 27. 4. 2017

Fasáda ve stejném duchu

Další výhodou použití vláknocementových desek pro balkonové výplně je možnost materiálového i barevného sladění s deskami uplatněnými na fasádním plášti. Obvodový plášť tak může mít jednotný vzhled jak v ploše fasády, tak předsazených konstrukcích. Oproti jiným typům zábradlí umožňuje použití desek Cembrit „obalit“ balkonovou konstrukci od zábradlí až po vykonzolovanou stropní desku do stejného materiálu, čímž nabízí architektovi ještě širší možnosti řešení tohoto prvku.

Barva na přání

Pro balkonové konstrukce jsou certifikovány vláknocementové fasádní desky Cembrit RAW o tloušťce 8 a 10 mm. Tyto desky vynikají svou odolností, trvanlivostí a minimálními požadavky na potřebnou údržbu. Desky jsou velmi flexibilní a dodávají fasádě jedinečný vzhled. Jedinečnosti vzhledu fasády přesně podle představ architekta pomáhá dosáhnout fakt, že desky lze barvit na libovolný požadovaný odstín. Na rozdíl od ostatních typů desek Cembrit, jsou totiž desky řady RAW dodávány bez povrchové úpravy s autentickým šedým přírodním odstínem a jsou připraveny pro dodatečnou aplikaci barvy. Dokáží se tak přizpůsobit požadovanému výslednému vzhledu balkonové konstrukce, a to z obou stran. Pro barvení se používají běžně dostupné barvy vhodné pro materiály na bázi betonu.

Nejen estetika, ale i vysoká živostnost a bezpečnost

Fasádní desky RAW si velmi dobře uchovávají svůj tvar a dokáží odolávat extrémním klimatickým podmínkám. Díky jejich odolnosti proti plísním, houbám a živočišným škůdcům se mohou instalovat do trvale vlhkého prostředí, což je výhodou především v oblasti soklu. Stejně jako ostatní vláknocementové materiály jsou tvořeny z převážně přírodních surovin.

V neposlední řadě přichází na řadu bezpečnost výplně proti poškození. I zde představují desky na bázi vláknocementu praktické a trvanlivé řešení splňující normy pro bezpečnost zábradelních výplní. Balkony nejsou jediným místem, kde najdou desky ze série Balcony své uplatnění. Fasádní desky RAW splňují všechny bezpečnostní požadavky pro použití i na terasách či schodištích.

Nový originální vzhled

Vláknocementové fasádní lze velmi efektivně využít nejen u novostaveb, ale i v případě rekonstrukcí. Představují skvělé řešení např. při revitalizacích panelových domů, kdy díky variabilitě desek samotných i možnostech jejich uchycení získá rekonstruovaný dům zcela novou jedinečnou tvář.

Samozřejmostí je kompletní řada příslušenství a doplňků pro jednoduchou a bezchybnou montáž.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři