Povídání o letenských domech a ulicích

Úterý, 1. Říjen 2002 - 7:23
| Napsal:

Nemohlo mi ujít, že Letná má svůj genius loci. Jako kluk jsem sem chodil na fotbal, později do gymnázia a nakonec jsem se na Letnou přiženil. To bylo před 27 lety. Musely se však přihodit tři věci, než vznikl nápad pořídit internetové stránky o Letné a letenských domech...

Omlouváme se. Tento článek neobsahuje fotoalbum.
Fotoalbum: 

- musel jsem se stát datařem
- musel jsem objevit svět internetu, což se stalo asi před sedmi lety
- musel jsem objevit svět digitálního fotografování, což se stalo loni.

Pak už byl postup jasný - vyhledat na internetu a v knihách všechny možné údaje o Letné a jejích ulicích a domech a sestavit z nich databázi. Potom obejít mnohokrát celou Letnou s foťákem v ruce a fotit a fotit. Pak to všechno pospojovat a napsat výstupy v HTHL.

Výsledek najdete na http://langweil.info/ - je to povídání o histroii Letné, o ulicích a domech na Letné, o lidech, kteří ty domy stavěli a kteří v nich bydleli. Ke stávajícímu popisu asi 400 domů a fotografiím asi 250 domů přibudou v dohledné době data a fota asi 100 důmů dalších.

Po Langweilově vzoru nezůstane jen u Letné. Do konce ledna 2003 přibudou další stránky - o dolních Holešovicích, Troji, zbytku Bubenče (ležícím v Praze 6), Dejvicích, části Hradčan ležící v Praze 6, části Vinohrad v Praze 10, Vršovicích a Michli a částečně i Strašnicích, Záběhlicích, Střešovicích, Veleslavínu, Liboci, Smíchově a jiných pražských čtvrtích. Připravuji i několik seriálů, např. o pražských věžích a pražských vodárnách. Ukázku jednoho ze seriálů - o pražských lucernách - si můžete prohlédnout na http://langweil.info/lucerny.

Kdybyste snad věděli o nějakých nadšencích, kteří mají rádi hezké domy a mají prázdný server nebo digitální foťák nebo chuť pomoci ...

Klíčová slova: