Architektura / rodinné domy

Prudce obyvatelná chata s výhledem

V rámci Salonu dřevostaveb dnes představujeme nenuceně krásnou a řemeslně precizní realizaci z produkce studia MOLO ARCHITEKTI. Také byste se hned nastěhovali?

molo architekti , 25. 4. 2013

Určujícím programem architektonické práce bylo nasměrování chaty do jižní zahrady a na vedutu města. Ve výsledku je dům rozdělený na dvě jednopodlažní hmoty s rozličnou výškou. Nižší část, blíž k zahradě, je určená společnému životu rodiny, vyšší zadní část je noční zónou domu a i navenek se její funkce projevuje jen minimálními otvory.

Hlavní místnost domu – obývací prostor s kuchyní - je skrze posuvní dveře vsazené do rozměrného předního okna spojena se zahradou. Prostorná dřevěná terasa s dřevěnou pergolou je další pobytovou plochou domu. Na hlavní společný prostor navazují tři soukromé ložnice a koupelna se samostatným wc. Menší podlahové plochy těchto místností jsou kompenzovány vysokou světlou výškou, která umožnila umístit ve dvou ložnicích palandy na spaní. V prostoru, který vzniká mezi dvěma hmotami stavby jsou posazeny úzká okna, do severních místností přivádějí jižní světlo.

Publikovaný projekt je součástí Salonu dřevostaveb 2013 a je zařazen do Ročenky Salonu dřevostaveb. Tu lze zakoupit na www.domesistore.com.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři