Architektura / interiér

Rekonstrukce a interiér bytu v panelovém domě

Hlavním požadavkem klienta bylo vytvoření co nejsvětlejšího a nejotevřenějšího prostoru, jaké je v mezích klasického panelového bytu možné. Výsledná realizace je důkazem toho, že i takový úkol je řešitelný i bez velkých zásahů - stačí vybourat umakartové jádro.

Radek Sládeček , 22. 2. 2012

Zadáním projektu byla modernizace bytu o velikosti 2+1 v panelovém domě z 80. let s omezeným rozpočtem. Hlavním požadavkem klienta, vzhledem k předchozímu bydlení v rodinném domě, bylo vytvoření dojmu otevřeného a světlého prostoru.

Uspořádání nosných konstrukcí překvapivě umožňovalo poměrně radikální zásah do dispozice. Do původně velké vstupní haly je nově umístěna koupelna a sklad. Kuchyň je rozšířena o velkorysou jídelnu. Dojem prostornosti je umocněn přímým propojením se vstupní halou a oknem do koupelny.

Solidní materiálový základ tvoří podlaha z dubové mozaiky a vodorovné pracovní/užitné plochy z dubové spárovky. Čistota, otevřenost a jednoduchost je vytvořena provedením ostatních povrchů v bílé barvě. Tento dojem umocňuje minimum vidtelného nábytkového kování.

Návrh byl realizován včetně výběru svítidel a části bytového zařízení.

  • Autoři: Radek Sládeček
  • Země: Česká republika
  • Město: Vyškov
  • Ulice, číslo: sídliště Tyršova
  • Realizace: 2007

Klíčová slova:

byt rekonstrukce

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři