Architektura / administrativní stavby

Střešní nástavba z velkoprostorových modulů od KOMA Modular rozšířila zázemí společnosti Barum Contitental

Na podzim loňského roku dokončila společnost KOMA Modular unikátní projekt střešní nástavby z velkoobjemových modulů. Jedná se o první nástavbu tohoto typu v České republice v industriální zóně, která ukazuje variantu rozšíření budov při nedostatku volných prostor či jiných omezeních stávající budovy.

Karolína Řeháčková , 22. 1. 2020

Společnost KOMA má s tímto typem nástaveb pomocí velkoobjemových modulů zkušenosti ze zahraničních realizací, kde řešila především nové prostory v nemocničních areálech. Právě v nemocnicích, ale i dalších provozech, je nespornou výhodou této metody její rychlost a především minimální prašnost a hlučnost. Instalace modulů prakticky nenarušuje běžný chod stávajících prostor, takže veškerý provoz může být zachován. Tato metoda může navíc pomoci i v případech, kdy tradiční nástavby nejsou proveditelné ze statických důvodů.

 

Střešní nástavba Barum Continental (KOMA)Foto: eArch

 

Nástavba kancelářské budovy v areálu Barum Continental v moravských Otrokovicích kombinuje 24 modulů různých velikostí, největší z nich disponuje půdorysnými rozměry 12 x 3 m. Kombinace velkoobjemových modulů umožnila vytvořit kvalitní vnitřní dispozici podle požadavků klienta bez zásadních omezení. Interiéry nástavby odpovídají běžným standardům moderních kancelářských budov. Pozitivnímu pocitu z vnitřního prostředí pomáhají obloukové vnitřní příčky na chodbách spolu se skleněnými dělícími příčkami. Zvolená základní barevnost v bílé a šedé kombinovaná s dekorem dřeva použitým v odpočinkové zóně působí svěže a přátelsky. Tepelný komfort zajišťuje podlahové vytápění v celé ploše nástavby. Samozřejmostí je dodržení požadované požární odolnosti prosklených stěn i dalších konstrukcí. Vnější fasádu nástavby voří obklad z hliníkových panelů.

 

Střešní nástavba Barum Continental (KOMA)Foto: eArch

 

Modulární nástavba funguje po stavební stránce jako samostatný objekt, jediným spojujícím místem je vnitřní schodiště, které zaručuje komfortní pohyb zaměstnanců i dalších osob v rámci celé kancelářské budovy. Po provedení potřebné stavební připravenosti osadila společnost KOMA modul bez podlahy, čímž vzniklo pokračování komunikačního prostoru ze stávající budovy. Vložené schodiště se stupni z šedé žuly odpovídá zvolené barevnosti interiéru.

Kompletní finální montáž jednotlivých modulů trvala dva měsíce, výroba samotných modulů čtyři týdny. Řešení nástavby pomocí velkoobjemových modulů tak potvrdilo výhodu této metody i s ohledem na nízkou časovou náročnost.

 

Střešní nástavba Barum Continental (KOMA)Foto: eArch

 

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři