design /

"Šuplíkový" projekt: SLANT - umyvadlo s úložným prostorem

Při návrhu umyvadla pro firmu Sapho jsem se pokusil o koncept rodinného umyvadla s úložným prostorem. Zaměřil jsem se na děti, rodinu a na potíže, které souvisí s velkým počtem osob v bytě, kdy například koupelnu používá více lidí současně.

Marek Šesták , 9. 12. 2014

Můj návrh je tedy určen pro velkou rodinu s více dětmi. Vycházel jsem z myšlenky vytvořit umyvadlo praktické i pro děti, kterým usnadním přístup k umyvadlu (bez stoliček a podobných přídavných předmětů, při kterých děti mohou snadno přijít k úrazu). Chtěl jsem, aby děti měly možnost větší samostatnost a nezávislost na ostatních, měli snadný dosah na umyvadlo, své úložné prostory i zrcadlo. Přičemž umyvadlo zůstane pohodlné i pro dospělé. Zárověň je možné tento koncept použít i do veřejných prostor, obchodních domů, kin a podobně. Řešil jsem také situaci nedostatku úložných prostor u umyvadla a málo místa kolem, při používání umyvadla více lidmi.

Návrh je výškou dosahu umyvadla od země přijatelný pro širokou škálu uživatelů, i od těch nejmenších. Díky naklonění umyvadla je výška u každé části jiná (nejnižší bod dosahu hrany umyvadla od země je 650 mm a nejvyšší 900 mm) K tomuto finálnímu návrhu jsem došel přes varianty, kde jsem přemýšlel nad dvěma umyvadly a jejich vzájemnou kompozicí a výškou. Na umyvadle jsou umístěny čtyři baterie a jeho celková délka je 2,5 m, které jsem využil a po celé délce umístil pod, i nad umyvadlem úložné prostory. Tvar připomíná blok kvádru, který je nakloněný a tím vzniká v každém místě jiná výška. Celý blok je jedno umyvadlo rozdělené kaskádovitě na dvě části s jedním odtokem a sifonem, schovaným ve skříňce.

Klíčová slova:

design nábytku

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři