Novinky a názory / zprávy

Manifesto Smíchov opět otevřelo své brány

Bez velkých oslav, ale s o to větší radostí toto pondělí Manifesto Smíchov opět přivítalo své návštěvníky. Po dvou dlouhých měsících po původně plánovaném jarním otevření lidé opět mohou v prostorách marketu posedět a vychutnat si čerstvě uvařené jídlo či načepované pivo.“Je to první vykročení do lepších časů po krizi a po těžké zkoušce existence Manifesta,” komentuje opětovné uvedení do provozu zakladatel konceptu Martin Barry.

EARCH.CZ , 12. 5. 2020

Bezpečné povyražení s rozestupem na délku koně

Koncept marketu s posezením ve volném prostoru včetně cashless systému plateb spolu s původní architektonickou kompozicí se ukazuje jako ideální prostředí pro provoz i za komplikovanějších hygienických podmínek. V souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru Covid-19 se provoz v současné době zaměřuje na jasné vymezení vzdáleností mezi lidmi - doporučen je rozestup na délku koně - a nábytek přesunuli organizátoři tak, aby se zvýšily mezery mezi jednotlivými stoly ke stání i k sezení na potřebných 1,5 metru. Již v březnu Manifesto vybavilo market zásobníky s dezinfekcí, informačními plakáty i provozními instrukcemi.

„Věříme tomu, že jako otevřený a přirozeně větraný prostor jsme bezpečným prostředím a že lidé budou mít chuť přijít si k nám od té vší tíhy vydechnout. S opatřeními dle vládních doporučení ale nebudeme polevovat, musíme chránit zákazníky i ty, kdo zajišťují životní funkce našich marketů,” dodává Martin Barry.

 

Manifesto Smíchov

 

Další sezóna na tradičním místě

Po původních úvahách o přesunu marketu na jiné místo Prahy 5 naleznou návštěvníci Manifesto Smíchov i v nové sezóně v tradičním prostoru ve dvoře bývalého smíchovského Národního domu. Osvědčená kompozice jedenácti modulů společnosti KOMA MODULAR z dílny autorské dvojice Chybík a Kryštof zůstává zachována beze změny. V tuto chvíli ještě není instalována vodní plocha, jež tvořila srdce celého prostoru, ale počítá se s její obnovou v letním období. Loňská úspěšná sezóna pop-up marketu potvrdila oblíbenost originálního konceptu, jehož snahou je oživovat zapomenutá místa měst a vdechnout jim unikátní živou atmosféru. Spojení světové gastronomie a kultury na pozadí modulární architektury se ukazuje jako skvěle funkční a především variabilní řešení pro další veřejná prostranství.

 

Manifesto Smíchov

 

Nová bronzová plastika

Navzdory všem omezením, která se prozatím týkají především kulturních akcí, které zde pravidelně probíhaly, si organizátoři připravili pro návštěvníky alespoň novinku v podobě originální plastiky. Vstříc nadějným zítřkům z prostor marketu nově vyhlíží provokativní socha současného francouzského umělce Denise Defrancesca s názvem King Kong Balls, která sem byla přesunuta z pražského Starého Města, kde odvážné soše modrého opičáka věnovali pozornost především zahraniční návštěvníci Prahy.

„Obnaženého King Konga přiblížíme místním lidem. Víme, že do Manifesta chodí převážně smíchovští. Zajímá nás, jak se na odvážnou sochu budou dívat oni a jestli v ní uvidí úsměvný šťouch, provokaci nebo účinný hravý prvek, jenž přináší důvod k interakci s veřejným prostorem, poutá k němu pozornost a pomáhá jej aktivovat,” sdělil za Manifesto Martin Barry, zakladatel konceptu a krajinářský architekt, jenž se veřejnými prostranstvími zabýval převážnou část své architektonické kariéry.

 

King Kong Balls

 

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 12. 5. 2020
  • zdroj: * Reklamní sdělení (zdroj: Tisková zpráva)

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři