Technologie / produkty

Sklopně odsuvné dveře nově s nízkým prahem

S posuvnými dveřmi se setkáváme často v rodinných domech. Šetří prostor proti tradičně otevíraným dveřím, přitom mají stejné tepelně izolační vlastnosti i vzhled jako okna a navíc i příznivou cenu.

EARCH.CZ , 20. 2. 2012

Foto: eArch
Do nedávna měl tento systém posuvných dveří – sklopně odsuvných jednu nevýhodu, a to spodní část rámu s okapnicí, na kterou nešlo stoupnout. Tuto okapnici jsme museli překročit.

SLAVONA proto vyvinula inovovaný systém posuvných dveří s nízkým prahem, na který můžeme bez obav šlápnout a nedojde k jeho poškození. Toto provedení poskytuje mnohem větší komfort při používání posuvných dveří.

Sklopně odsuvné dveře jsou vhodné i pro energeticky úsporné domy, vyrábí se ve shodných profilech jako dřevěná okna SOLID COMFORT a dřevohliníková okna. Dřevěné rámy v tloušťce 92mm, jsou utěsněny třemi těsnícími profily, osazeny izolačními trojskly, samozřejmostí je velmi dobře fungující kování SIEGENIA AUBI.

Foto: eArch
V případě, že potřebujete posuvné dveře velkých rozměrůvysokou hmotnostíposuvných křídel, pak je si vyberte zdvižně posuvné dveře HS-portal. Jejich křídlo se posouvá po vlastní kolejnici paralelně s neotevíranou částí. Vozíky, na kterých dveřní křídlo jezdí, jsou elegantně ukryty uvnitř tohoto křídla. Tento systém posuvných dveří má složitější konstrukci a proto o vyšší cenu, ale umožňuje velmi komfortní obsluhu při skutečně velkých rozměrech. Nevýhodou je složitější možnost utěsnění, proto doporučujeme použití pouze v jednokřídlovém provedení (schema A), které lze kvalitně utěsnit.

Na závěr nezbývá než popřát: „Do přírody s elegancí – vstupte posuvnými dveřmi“.

Klíčová slova:

dveře okna hliník

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři