Technologie / produkty

Stavební chemie Ceresit v koupelnách nového bytového domu Rostislav v Brně

V červnu 2011 společnost MSU zahájila novostavbu bytového domu s 16 bytovými jednotkami a 3 zubními ordinacemi v Brně – Králově Poli v oblasti pod Palackého třídou, kde probíhá výstavba nových domů a rozvoj celého území.

Ceresit , 26. 9. 2012

Jedním z důležitých pilířů činnosti společnosti Moravská stavební unie - MSU s.r.o. Brno jsou vlastní developerské projekty, především výstavba bytů do osobního vlastnictví. Posledním úspěšným projektem je novostavba bytového domu s 16 bytovými jednotkami a třemi speciálními zubními ordinacemi v Brně, která byla dokončena v létě letošního roku. V koupelnách tohoto objektu byl použit široký sortiment stavební chemie Ceresit včetně 2. generace systému spárovacích hmot a silikonů Ceresit MicroProtect.

V červnu 2011 společnost MSU zahájila novostavbu bytového domu s 16 bytovými jednotkami a 3 zubními ordinacemi v Brně – Králově Poli v oblasti pod Palackého třídou, kde probíhá výstavba nových domů a rozvoj celého území. Začátkem prosince byla hotová hrubá stavba, koncem dubna 2012 byla hotová zateplená fasáda celého objektu, od srpna letošního roku si nové byty přebírali jejich majitelé. Objekt bytového domu Rostislav je navržen jako osmipodlažní budova s jedním podzemním a sedmi nadzemními podlažími na rohu Rostislavova náměstí a ulice Škárova a výškově navazuje na sousední dům na Rostislavově nám. V domě jsou navrženy bytové jednotky různých velikostí od 1+kk po 3+kk s balkony nebo velkými zelenými terasami. V posledních dvou podlažích vznikly speciální nadstandardní zubní ordinace, v přízemí domu je k dispozici malý komerční prostor. Ke každému bytu přísluší sklepní kóje, parkování pro 18 vozidel je vyřešeno v rámci 1. nadzemního a 1. podzemního podlaží na hydraulických parkovacích dvouplošinách

Nosná konstrukce objektu je železobetonová monolitická, obvodový plášť je z cihelných tvárnic. Koupelny bytů jsou standardně vybaveny na podlahách velkoformátovou italskou dlažbou s jemným reliéfním proužkem Imola Blown 40/40, stěny jsou obloženy velkoformátovým obkladem z koupelnové série Imola Blown 20/40, v koupelně do výšky 2m, na WC do 1,2m.

„Prosakující voda může v interiéru koupelny poškodit podkladové stavební materiály, hrozí i poškození zdraví - plísně, které se tvoří ve vlhkých stěnách, mohou způsobovat alergie nebo respirační nebo kožní problémy. To jsou většinou důsledky dlouhodobé, které nelze postřehnout okamžitě, špatně izolovaná podkladová stěna se však může projevit i několik hodin po dokončení spárování. Výsledná barevnost použité spárovací hmoty totiž může být na vlhkém podkladu jiná než na suchém materiálu.“ říká Petr Skála, technický a obchodní poradce Henkel ČR a dodává: „Tomu všemu lze samozřejmě zabránit - stavební chemie Ceresit nabízí ucelenou a promyšlenou řadu produktů z oblasti penetračních nátěrů, těsnících hmot, lepících malt, spárovacích hmot a silikonů, které při správném provedení garantují kvalitu, životnost, zdraví a vysokou estetickou úroveň realizovaného interiéru.“

„Drželi jsme se doporučení a koupelny našeho bytového domu byly řešeny systémovým řešením Ceresit pro koupelny, sprchy a bytové kuchyně. Tyto prostory bývají zatížené opakovanou krátkodobou vlhkostí, jsou vystavené stříkající vodě a jejímu působení a proto musely být náležitě utěsněny. Podkladové plochy v koupelnách byly penetrovány nátěrem Ceresit CT 17, pro povrchové bezešvé utěsnění podkladů před lepením keramických obkladů a dlažby použili naši obkladači elastickou těsnící hmotu Ceresit CL 51, do rohů a dilatačních spár vložili izolační pás Ceresit CL 52. Obklady a dlažba se lepili tenkovrstvou cementovou lepicí maltou Ceresit CM 12 Elastic.“, vysvětlil autorizovaný technik a stavbyvedoucí firmy Moravská stavební unie - MSU s.r.o. pan Jiří Daler.

Těsnící hmota Ceresit CL 51 je určena k utěsnění omítek a potěrů i s podlahovým vytápěním v bytové výstavbě na místech zatížených vlhkostí, navíc překrývá trhliny v podkladu a lepení obkladů je možné již po 4 hodinách. Voděodolná lepicí malta Ceresit CM 12 Elastic obsahuje MC-polymery a společnost Henkel je využívá jako jeden z prvních výrobců na světě. Majitelé bytu určitě ocení skutečnost, že ve spárách obkladů a dlažeb je použita i letošní významná inovace v sortimentu stavební Ceresit – spárovací hmota Ceresit CE 40 Aquastatic s 2. generací receptury Ceresit MicroProtect. Tato inovační spárovací hmota má na rozdíl od konkurenčních voděodolných spárovacích hmot schopnost nejen se pasivně bránit před pronikáním vlhkosti do struktury spár, ale díky originální kombinaci tří biocidních účinných látek i aktivně bojovat proti růstu plísňových kultur a uchycení a šíření spor. Trojitá ochrana proti vlhkosti, růstu plísní a uchyceni spor je tak díky tomuto výrobku zaručena. Do řady produktů s účinnou recepturou Ceresit MicroProtect patří i těsnící acetátový sanitární silikon Ceresit CS 25, který byl použit k vyplnění dilatačních spár u obkladů a dlažeb v koupelných brněnského bytového domu Rostislav.

Použitá stavební chemie Ceresit:

hloubková penetrace Ceresit CT 17 elastická těsnící hmota Ceresit CL 51lepicí malta Ceresit CM 12spárovací hmota Ceresit CE 40sanitární silikon CS 25izolační pás Ceresit CL 52.

  • autor: Ceresit *
  • publikováno: * 26. 9. 2012

Klíčová slova:

Brno bytový dům

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři