Události /

Architekti CZ – druhá panelová diskuze předních českých architektů proběhne 1. 3. 2016 v Liberci

Spolek ARCH FOR PEOPLE pořádá ve spolupráci s Malým divadlem v Liberci panelovou diskuzi sedmi českých architektů. Těšit se můžete na Josefa Pleskota, Svatopluka Sládečka, Prokopa Tomáška, či na zástupce mladší generace Tomáše Klance, Pavla Nalezeného, Radka Vaňáče a Michala Krištofa, kteří budou odpovídat na otázky Jaroslava Sládečka.

EARCH.CZ , 23. 2. 2016

Večer, který vzniká za podpory statutárního města Liberce, volně navazuje na knihu dvaceti rozhovorů „Architekti CZ“, jejímž autorem je moderátor diskusního večera Jaroslav Sládeček. Již druhá ze série panelových diskuzí ARCHITEKTI CZ se uskuteční 1. 3. 2016 od 18.00 hodin v Malém divadle v Liberci. Záštitu nad akcí převzal primátor statutárního města Liberec Tibor Batthyány.

Mluvit se tentokrát bude na téma "Architektura: umění nebo řemeslo" - tedy o tom, jak moc je pro architekta nutná znalost řemesla a jakou má architektura souvislost s uměním.

Cílem setkání Architekti CZ je především vyvolat diskusi nad tématy, která propojují architektonickou profesi s každodenním životem. Záměrem večera bude přiblížit veřejnosti lidskou stránku osobností slavných architektů, zprostředkovat osobní setkání s těmito předními osobnostmi české architektury a seznámit se s jejich názory a zásadami naživo.

Panelová diskuze ARCHITEKTI CZ vzniká za podpory statutárního města Liberce. Hlavním partnerem akce je Českomoravský beton. Partnery akce jsou HALLA, KOMA, RECKLI a SCHINDLER. Akci podpořili ARCHICAD, COPY GENERAL a GRADA. Mediálním partnerem akce je EARCH.CZ a ASB portál. Panelovou diskuzi ARCHITEKTI CZ v Liberci pořádá za organizační podpory Malého divadla F. X. Šaldy a komunikační agentury artEcho spolek ARCH FOR PEOPLE, z.s.

Josef Pleskot (*1952)

Jeden z nejrespektovanějších současných českých architektů. Je autorem řady realizací různých měřítek od drobnějších jako je průchod valem Prašného mostu na Pražském hradě (2002), přes rekonstrukci zámeckého pivovaru v Litomyšli (2008) až po velkorysé projekty ústředí ČSOB v Praze-Radlicích (2006) nebo Konverzi plynojemu na víceúčelovou halu Gong, která je součástí obnovy celého komplexu Vítkovických železáren.

Svatopluk Sládeček (*1969)

Zakladatel ateliéru New Work, který působil původně ve Zlíně, v současnosti sídlí v Brně. Známý především tzv. figurkativní architekturou - domy, jejichž výsledná podoba často připomíná různé živočichy nebo předměty (pes, pulec, žralok, hroch, sysel). K nejznámějším patří rodinný dům Monitor ve Zlíně (2003), rozhledna Brdo zvaná Kšiltovka (2004), nebo polyfunkční dům Květák v Uherském Hradišti (2007).

Prokop Tomášek (*1969)

Architekt, muzikant a rocker. Zakladatel ateliéru A69, který vede společně s Borisem Redčenkovem a Jaroslavem Wertigem. K jejich nejvýznamnějším realizacím patří rezidenční komplexy Villa Park Strahov (2003) a Central Park Praha (2008). Nejčastěji však pracují na zakázkách rodinných domů pro střední třídy, jako je například dům EggO (2006).

Tomáš Klanc (*1975)

Po třech letech spolupráce s architektem Davidem Krausem založil v roce 2003 vlastní ateliér Klanc Architekti, který se věnuje především tvorbě nízkonákladových rodinných domů. Je propagátorem stavby svépomocí, což je způsob, kterým podle něj majitel získá ke svému domu vřelejší vztah a zároveň do něj vnese nesmazatelnou stopu autentického příběhu.

Pavel Nalezený (*1979) a Radek Vaňáč (*1983)

Pavel Nalezený je absolvent liberecké fakulty architektury. Zakládající člen známého ateliéru Mjölk. V současnosti vede společně s Radkem Vaňáčem ateliér Raketoplán. K nejnovějším realizacím tohoto ateliéru patří rekonstrukce stodoly v Benešově u Semil (2012), nebo rekonstrukce Radničního sklípku v Liberci (2015).

Michal Krištof (*1986)

Michal Krištof vystudoval Fakultu architektury VUT v Brně, kromě studií v Belgii absolvoval také pracovní stáž v dánském ateliéru BIG. Společně s Ondřejem Chybíkem vede od roku 2010 ateliér Chybik+Kristof Architects & Urban Designers, který byl mimo jiné autorem návrhu českého pavilonu pro EXPO 2015.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 23. 2. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

Architekti CZ diskuse Liberec

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři