Hororová restaurace Motto Rüdigergasse

Pátek, 23. Prosinec 2011 - 1:00
| Napsal:

Vedle zajištění odpovídajících funkčních požadavků profesionálního podniku se architektům podařilo vytvořit i charakter plný napětí, který nazvali „Hrůzná krása“.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Stephan Ferenczy, Denis Kosutic, Judith Wölkl, Eva Ferdiny, Eva Karst
Ateliér BEHF Architects
Spolupracovníci Christian Ploderer
Země Rakousko
Město Vídeň
Ulice, číslo Rüdigergasse
Zastavěná plocha 200.00m2

Ateliéru BEHF byl zadán úkol – nic víc, nic míň – vytvořit nový třpytivý kabátek pro restauraci Motto, které je již řadu let významným bodem města. Při tomto procesu musel zůstat zachován vztah k historii onoho místa a odkaz jeho skvělých majitelů.

Celkové rozvržení a nábytek měly být odvážné a smysluplné a zároveň útulné a ne příliš sofistikované. Vedle zajištění odpovídajících funkčních požadavků profesionálního podniku se architektům podařilo vytvořit i charakter plný napětí, který nazvali „Hrůzná krása“.

Koncept

Architektonický vjem je zde založen na mnoha vrstvách, citlivých odstínech barev, dokonalých detailech a kvalitních materiálech. Ty spoluvytváří osobní kouzlo a jedinečnou atmosféru. Odkrývají architektonickou kulturu pod třpytivými a lesknoucími se vrstvami.

Více než 400 malých sádrových sošek dovádí na klenutém stropě. Umocňují pro Motto typickou náladu společenství a radosti, příjemné atmosféry a sounáležitosti až do fialových nebeských výšin.

Podařilo se zde vytvořit větší prostornost a otevřenost a přitom je brán zřetel na citlivost a individuální kulturu. Návrh je přímý a konzistentní. Vytváří jasné linie, do uspořádání a dělení prostor vnáší čistotu a řád.

Stoly mohou být spojeny nebo rozděleny, aby byla umožněna variabilní scéna pro všechny druhy interakcí a setkání v Mottu. Nachové potahy jsou pokryty transparentním filmem, který odráží večerní světla. Sytě barvená křesla a ohýbané nohy stolů završují a zcelují kompozici. Zrcadlové povrchy stolů s leštěnými okraji dávají jídlům zaskvět se v jejich plnosti.