Prosklená modulární chatka nabízí komfortní bydlení na 10 metrech čtverečních

Pátek, 23. Listopad 2018 - 10:23
| Napsal:

Kanadská firma DROP Structures vyvinula minidomek, jehož koncept se zakládá na co nejjednodušším funkčním i estetickém řešení. Prefabrikovanou konstrukci lze postavit kdekoliv bez nutnosti stavebního povolení. Stavbu je možné využívat celoročně a variabilně ji doplnit o přídavné moduly či zařízení.

Mono, DROP Structures © Ryan Abernathy
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér DROP Structures
Světadíl Amerika
Země Kanada
Datum realizace 2018
Užitná plocha 10.00m2

Návrh modulárního domku s názvem Mono vychází z 15leté zkušenosti navrhování a realizace prefabrikovaných objektů. Architekti ze studia DROP Structures usilovali o co nejjednodušší, do detailu promyšlené řešení. Chtěli tak budoucím majitelům usnadnit celý proces pořízení chatky od koupě až po její užívání. Základní provedení firma nabízí za 24 500 dolarů, nejluxusnější varianta vyjde zhruba na 32 000 dolarů.

mono

Minidomek lze libovolně uzpůsobit a využívat jej pro různé účely – jako kancelář, domácí ateliér, apartmá pro hosty nebo komorní jógové studio. Tvůrci se drželi konceptu „plug and play“, kdy lze stavbu hned po doručení umístit kamkoliv bez potřeby budování základů. Další výhodu představuje možnost variabilního nakonfigurování na míru majitelům. Základní konstrukci je možné doplnit například o solární panely, další okna, půdní prostory nebo vestavěný nábytek. 

mono

Mono má na skromné ploše 10 metrů čtverečních poskytnout veškerý komfort. Užívání nebrání ani sněhová pokrývka, objekt je totiž plně izolovaný a vybavený elektrickým topením. Bezúdržbovou konstrukci z lokálního jedlového dřeva zpevňují kovové spoje. Vzhledem ke skromné velikosti objektu byl zvolen podlouhlý půdorys, sedlová střecha a dominantní prosklené plochy. Interiér obložený baltskou břízou tak plynule přechází do venkovní terasy z cedrového dřeva a prosklení navozuje dojem nekonečného prostoru spojeného s přírodou.

mono

Článek vznikl za podpory společnosti KOMA MODULAR s. r. o.