Události /

Designblok 12

Designblok - Prague Design and Fashion Week - je výběrová mezinárodní přehlídka současného designu nábytku, průmyslového designu, bytových doplňků, svítidel, módy a šperku.

EARCH.CZ , 1. 10. 2012

název Designblok 2012

kde Superstudio Clam-Gallasův palác, Husova 20, Praha 1 Superstudio Kafkův dům, Náměstí Franze Kafky 3, Praha 1 Openstudio Šporkovský palác, Hybernská 5, Praha 1

kdy

        1. 2012, (út - so 10 - 21h, ne 10 - 19h /Clam-Gallasův palác v neděli pouze 10 - 17h)

týdenní vstupné do Open- a Superstudií plné 250,- slevněné 150,- skupiny 100,-

vstup na módní přehlídku plné 100,- pro držitele týdenní vstupenky 70,-

web www.designblok.cz

První říjnový týden v Praze nabídne výstavy, kontraktační a marketingové prezentace, přímý prodej, setkání profesionálů, média, trendy a vize, laboratoř budoucnosti.

 

Superstudio Clam-Gallasův palác

Ve výjimečných sálech naleznete prezentace projektů designérských studií a firem z oblasti životního stylu, které do našeho života přinášejí s manufakturní nebo ruční výrobou pocit ojedinělosti a vzácnosti.

Superstudio Kafkův dům

Dům Franze Kafky u paty kostela sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí je historicky prvním Superstudiem Designbloku věnovaným pouze interiéru. V domě postaveném v roce 1902 na místě vyhořelého domu, ve kterém se narodil spisovatel Franz Kafka, naleznete ve čtyřech patech prezentace novinek v oblasti nábytku a bydlení od předních českých výrobců i špičkových zahraničních značek. Významnou součástí prezentací bude Italian Design Week, který pořádá Italsko-česká obchodní komora pod záštitou Velvyslance Itálie pana Pasquale d´Avino a v rámci kterého italské prezentace interiérových firem zaplní celé druhé patro Superstudia Kafkův dům.

Součástí Superstudia je dětská odpočinková zóna realizované ve spolupráci Olgoj Chorchoj, Vysoké školy umělecko-průmyslové a Galerie umění pro děti (GUD).

Designblok Fashion Week

V rámci Designbloku se i tento rok odehraje Designblok Fashion Week, kterého se zúčastní přední čeští návrháři a také prestižní české i zahraniční módní značky a designéři s originálními projekty, které vznikly speciálně pro Designblok. Přehlídky budou probíhat hlavně v kostele sv. Šimona a Judy v Dušní ulici. Výstavy pak hlavně v Openstudiu Šporkovský palác v Hybernské 5 a v Superstudiu Clam-Gallasův palác, Husova 20.

Designblok vstupuje na Václavské náměstí

V noci z neděle na pondělí začne na Václavském náměstí instalace symbolické tribuny, kterou pro Designblok navrhl Maxim Velčovský. Odpočinková tribuna, která během Designbloku otevře návštěvníkům pohled na Václavské náměstí a je zároveň barevným opusem na téma židle, je v tuto chvíli již na cestě do Prahy. Fotografie ji zachycují těsně před vyjetím z dílen společnosti Sipral, která celý projekt za použití sedáků židlí z katalogu značky Ton realizovala.

Na Václavském náměstí nepůjde o jedinou realizaci Designbloku. Zatímco tribunu naleznete v dolní části v blízkosti ulice Na Můstku, v horní části Václavského náměstí se společně ve venkovní instalaci představí Škoda Auto a Vitra. Bílá socha symbolického dialogu automobilu a židle je jednou z tří částí společného projektu Simply Design, která nás přivede k základním principům vnímání designu v současném životě.

Designblok Talent Card podporuje nastupující naděje českého designu

Tři výrazné projekty v oblasti produktového designu a tři výjimečné módní kolekce se potkávají na výstavě talentů českého designu v Openstudiu Šporkovský palác. Z desítek přihlášených projektů je vybraly dvě speciální odborné poroty.

Produktová ve složení Eva Jiřičná, Jiří Pelcl, Michal Froněk (Olgoj Chorchoj), Eva Eisler, David Řezníček, Jakub Berdych a Jiří Macek dala možnost představit se na Designbloku konceptuální designérce šperků a umělkyni Janje Prokić, designérskému uskupení Tobyšlo, které zaujalo designem lyží a cepínů, a Elišce Kuchtové za kolekci bot pro vlastní značku Cutulum.

Módní porota, ve které zasedli Liběna Rochová, Klára Nademlýnská, Aňa Geislerová, Daniela Peštová, Lenka Vejválková, Andrea Běhounková, Jan Králíček, Saša Jány a Jana Zielinski, pak k prezentaci na Designbloku vybrala kolekce studentek VŠUP Karolíny Juříkové, Moniky Krobové, Terezy Ujevičové, které kromě výstavy můžete vidět v pátek od 20.00 i živě na mole Designblok Premier Fashion Weeku v kostele sv. Šimona a Judy. Výstava Designblok Talent Card, Openstudio Šporkovský palác, Hybernská 5, Praha 1 Pátek 5. 10., 20.00, Přehlídka Designblok Talent Cards, kostel sv. Šimona a Judy, Dušní ulice.

Klíčová slova:

design Designblok móda přehlídka

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři