Architektura / krajinářská a zahradní architektura

Saunoaltán v radotínském Biotopu

Radotínský biotop je výjimečným prostředím sám o sobě. Od loňského ledna je jeho přírodní rámec doplněn dalším prvkem, jenž dodává tomuto prostoru nový estetický a funkční rozměr, dřevěným saunoaltánem KIJUKIJU. Jak říká Petr Šindelář, autor altánu: "KIJUKIJU je vášeň." Ale to poznáte nejlépe na vlastní kůži. A kdo by neměl cestu do Radotína, může si tento saunoaltán prohlédnout na právě probíhajícím Salonu dřevostaveb.

Petr Šindelář , 5. 2. 2016

Sauna a altán KIJUKIJU - v zimně si užíváte dokonalou finskou saunu vytápěnou pravými finskými kamny na dřevo s velkolepým výhledem na vodní hladinu radotínského Biotopu. Následně se ochladíte v jeho průzračné ledové vodě a spočinete na molu s hvězdami nad vámi. Před dalším prohřátím rozjímáte v odpočívárně s ohněm v kamnech a výhledem na kořenové jezírko a radotínský kostel. V létě vám altán poskytuje příjemný stín a klidné místo pro odpočinek s knihou a studeným nápojem. Oba – altán i sauna - ideálně doplňují funkci přírodního koupaliště a při tom je to jen jeden objekt.

Lehká skeletová dřevěná konstrukce kotvená k ocelovým patkám je opláštěná vkládanými sendvičovými panely izolovanými dřevovláknem. Vyjímatelné stěnové panely umožňují velmi rychlou a snadnou transformaci ze sauny na altán a opačně. Tato proměna trvá necelý půlden. Čistě přírodní materiály skýtají neobvykle kvalitní zážitek a přináší na veřejné koupaliště nový estetický a funkční rozměr. Vyzkoušejte! KIJUKIJU je vášeň, v Radotíně veřejně přístupná.

Tuto stavbu můžete vidět v rámci Salonu dřevostaveb 2016, který se premiérově představí ve dnech 4.2.-7.2.2016.

Salon dřevostaveb je nesoutěžní přehlídka kvalitní moderní architektury ze dřeva. Formou výstavy, přednášek, projekcí a odborné literatury nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího, co v tomto oboru za poslední rok vzniklo. Přehlídka má těžiště na veletrhu Dřevostavby. Po zbytek roku se pak výstava pravidelně představuje i v dalších městech České republiky a na Slovensku. Přehlídka Salon dřevostaveb je určena především široké veřejnosti, které se snaží zprostředkovat nejširší možné spektrum informací o rychle se rozvíjejícím odvětví dřevostaveb. Setkávají se zde také architekti a odborníci nejen z České republiky, ale z celého světa. V uplynulých letech jsme měli možnost setkat se zde s architekty z Kanady, Norska, Rakouska, Finska a Belgie. Záštitu nad touto přehlídkou udělila Česká komora architektů.

Více informací naleznete na www.salondrevostaveb.cz.

  • Autoři: Petr Šindelář
  • Ateliér: VLLNNA s.r.o.
  • Země: Česká republika
  • Město: Praha - Radotín
  • Realizace: 2015
  • Užitná plocha: 40.00m2
  • Zastavěná plocha: 60.00m2
  • Materiál: dřevo
  • fotografie: Rosťa Zapletal

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři