Technologie / produkty

Designové CITY moduly KOMA letos opět doprovodí řadu letních kulturních akcí

Po dlouhé době plné omezení spojených s pandemií COVID 19 Češi s nadějí vyhlížejí letní měsíce nabité dovolenkovými aktivitami, mezi které patří také nejrůznější kulturní a společenské akce. Neodmyslitelnou součástí mnoha takových událostí probíhajících ve veřejném prostoru českých měst jsou již dlouhá léta CITY moduly od společnosti KOMA MODULAR.

KOMA MODULAR s. r. o. , 24. 6. 2021

Krásná práce

Jeden nový výstavní prostor umístěný v CITY modulu nalezneme přímo na pražské náplavce u Rašínova nábřeží, kde je možné si do konce června prohlédnout expozici v rámci projektu Krásná práce. Kolemjdoucí mohou na tomto populárním pražském místě obdivovat tradiční řemeslo a lidové umění od českých, moravských a slezských řemeslných mistrů.

Moderní modul svým nadčasovým vzhledem kontrastuje s vnitřní instalací tradičních rukodělných bytových doplňků, keramiky či látek. Snahou autorů venkovní výstavy bylo představit tyto výrobky právě v kontextu současné doby, architektury a designu. Cíleně tak vytěsnili obvyklou uměle vytvořenou kulisu selského prostředí, aby ukázali, že tradiční prvky a doplňky mohou dobře fungovat i v moderních interiérech.

 

Krásná práce

 

Festival Skládanka

Na zlínském Náměstí míru proběhne již tento pátek 25.6. festival Skládanka, kde se prezentují neziskové organizace Zlínského kraje spolu s prodejem výrobků chráněných dílen, občerstvením, hudbou i zábavou pro děti. Akci doplní dva CITY moduly, které budou sloužit k prodeji občerstvení.

Letní filmová škola Uherské Hradiště

Druhý srpnový týden již tradičně propůjčí KOMA MODULAR tři své CITY moduly na festival Letní filmová škola v Uherském Hradišti. CITY moduly svým originálním lichoběžníkovým tvarem stylově podporují koncept této originální kulturní akce. Náplní modulů je info-point a festivalový obchod. To, že modulární architektura poskytuje ideální zázemí pro kulturní akce tohoto typu, potvrzuje fakt, že moduly budou letos součástí letní filmové školy již po šesté.

 

LFF Uherské Hradiště

 

KVIFF v Karlových Varech

Již pátým rokem jsou CITY moduly také hrdou součástí největšího filmového festivalu v České republice – Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který letos odstartuje 20. srpna. CITY moduly měly na festivalu premiéru již v roce 2016, kdy KOMA dodala sestavu pro designový Showroom BMW. Od roku 2017 zde pravidelně vytváří originální zázemí Domu České televize dvoupodlažní sestava z 16 modulů. Jednotlivé moduly jsou komponovány v rámci prostorového rámu s vnějším schodištěm zpřístupňujícím střešní terasu s posezením. Autorkou návrhu sestavy je zkušená designérka modulárních staveb Adéla Bačová.

 

MFF Karlovy Vary - Dům ČT

 

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež ve Zlíně

Babí léto pak patří Filmovému festivalu ve Zlíně. První CITY moduly KOMA mohli návštěvníci festivalu obdivovat už v roce 2015. Tehdy zde stály moduly dva a v jednom byl umístěný klavír. Od té doby tvoří moduly zázemí populárního festivalu pravidelně a jejich počet postupně mnohonásobně narostl. V rámci letošního ročníku zajistí zázemí pro tvořivé dílny, designové obchody či infostánky 15 modulů. CITY moduly rovněž vytvoří prostor pro dočasné studio České televize nebo stánek Českého rozhlasu.

 

ZFF - Dílny

 

CITY moduly KOMA budou letošní léto součástí celé řady dalších kulturních či společenských akcí, ale najdou uplatnění i v podobě doplňkového vybavení aquaparků či sezónních občerstvení. Škála využití je široká, ale základní výhody modulární architektury zůstávají společné. Prim hrají variabilnost, mobilita, extrémně rychlá výstavba i následná demontáž a v neposlední řadě originální design.

 

Showroom BMW, MFF KV

Foto © Alexandr Hudeček

MFF Karlovy Vary - Dům ČT

 

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři