Architektura / interiér

Barevný karlínský byt s vysokými stropy nabízí spaní nad kuchyní

Umírněné a neutrální pozadí s překvapivým barevným akcentem bylo hlavním požadavkem na návrh interiéru jednoho z karlínských bytů. Studio Mooza architecture má tak na svém kontě další zajímavou realizaci.

Tomáš Kodet , 29. 12. 2022

Spolupráce investorů s architektkami Klárou Císařovou a Petrou Kocourkovou začala u nezávazné konzultace dispozičního řešení. To stávající vycházelo z potřeb a fungování měšťanské rodiny v 19. století. Radikální změna tak byla nevyhnutelná. Obytný prostor se přiblížil do středu bytu, což umožnilo jeho zvětšení. Díky vysokým stropům s původní štukovou výzdobou vznikl velkorysý a světlý prostor pro celou rodinu. Ložnice a dětský pokoj byly odsunuty do krajních místností, do klidové zóny.

Materiálové a barevné řešení je jemné, laděné do nevýrazných světlých odstínů. Jeho dominantou jsou sytě barevné a výrazné prvky, které interiér plně ovládají a poutají na sebe veškerou pozornost. Svou roli zde hraje i geometrický vzor na čelní obývací stěně. Obdobná geometrie vzoru se objevuje na svítidle nad jídelním stolem a v ložnici. Malou barevnou revoluci vzoru si architektky dovolili pouze za kuchyňskou linkou. Nad ní díky nevídané světlé výšce vznikl další užitkový prostor.

Chodba s kuchyní je propojena malým okénkem s historickým vzorem původního leptaného skla objevujícího se na oknech společného domovního schodiště. Ložnice je co nejjednodušeji zařízená, vše je laděno do čistě bílé barvy. Dominantní je pouze parketová podlaha.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři