Nejrychlejší kolo poháněné formulemi

Úterý, 29. Srpen 2017 - 1:13
| Napsal: | Zdroj: Tisková zpráva
Nejnovější socha Gerryho Judaha, vytvořená pro Central Feature k příležitosti Goodwood Speed Festivalu 2017, znázorňuje pět vozů Formule 1. Ty byly vybrány k oslavě kariéry Bernieho Ecclestona, dlouhou dobu prvního muže Formule 1.
Socha od Gerryho Judaha, Velká Británie, Foto: © David Barbour
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Gerry Judah
Světadíl Evropa
Země Velká Británie
Datum projektu 2017
Datum realizace 2017
Materiál
Poznámka

Foto: © David Barbour

Každé z vozidel nese jedinečný odkaz na Ecclestonovu kariéru. Třeba vůz Connaught byl zásadní pro jeho začátky v sezóně 1958, kdy byl jako řidič zařazen do dvou závodů Formule 1. Ostatními závodními vozidly jsou Lotus, Ferrari a Mercedes, které odráží jeho vrcholovou kariéru. Bernie Eccleston se zasloužil o profesionalizaci F1, závodění dokázal velice dobře prodat jak reklamním firmám, tak divákům v televizi. Jeho působení ve Formuli 1 vyvrcholilo postem generálního ředitele.

Ocelová socha je 45 metrů vysoká, její výroba by jednomu člověku trvala čtyři tisíce hodin a potřeboval by na ni pouze pět set šroubů. Celková hmotnost činí 65 tun a výrobu realizovalo celkem dvacet lidí. Osm dalších ji pak instalovalo na místo. Výroba sochy trvala společně s instalací šest týdnů a při montáži byly použity tři jeřáby.